...
  • SZLIFIERKA 750W DO POW.GIP. LED, WEWN. ODCIĄG PYŁU, WALIZKA DEDRA DED7766

Symbol: DED7766

Szlifierka DED7766 do powierzchni gipsowych jest produktem, zaprojektowanym do szlifowania ścian i sufitów gipsowo - kartonowych pokrytych gładzią gipsową. Szlifierka jest wyposażona w wysięgnik, pozwalający operatorowi na prowadzenie prac związanych ze szlifowaniem powierzchni ścian i sufitów w zasięgu do 3,0 - 3,5 m. Urządzenie posiada pas diod LED wokół głowicy szlifierskiej. Dodatkowo szlifierka DED 7766 wyposażona jest w system odpylający.

Brak towaru
739.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 18
Odbiór osobisty 0
Odbiór w Punkcie 0
Inpost Kurier 17
Kurier DPD 17.5
Inpost Kurier Pobranie 18
Pocztex24 18
Pocztex24 Pobranie 19
Paczkomaty InPost 19
Kurier DPD (Pobranie) 23
Kurier UE 60
Dostępność Brak towaru
Waga 7 kg
Zostaw telefon

Szlifierka DED7766 do powierzchni gipsowych  jest produktem, zaprojektowanym do szlifowania ścian i sufitów gipsowo - kartonowych pokrytych gładzią gipsową. Urządzenie wyposażone jest w system odpylający, który pozwala znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się urobku w czasie pracy. Szlifierka jest wyposażona w wysięgnik, pozwalający operatorowi na prowadzenie prac związanych ze szlifowaniem powierzchni ścian i sufitów w zasięgu do 3,0 - 3,5 m . Ruchoma (uchylna) głowica maszyny pozwala na operowanie wysięgnikiem na dowolnej powierzchni ściany bądź sufitu. Zastosowanie odpowiedniej ziarnistości papieru ściernego umożliwia usuwanie farb lub klejów z tynków i powierzchni metalowych. Szlifowane powierzchnie muszą być suche.

Urządzenie wyposażone jest w oświetlenie LED w postaci pasa diod LED umieszczonego wokół głowicy. Oświetlenie pozwala na wyeliminowanie konieczności stosowania dodatkowego źródła oświetlenia w celu oceny powierzchni podczas i po szlifowaniu.

 

Dane techniczne:

Silnik elektryczny Jednofazowy, komutatorowy

Napięcie pracy [V]. [Hz] 230, 50

Moc znamionowa [W] 750

Prędkość obrotowa głowicy [rpm] 1000-2100

Średnica krążka ściernego [mm] 225

Klasa ochronności przeciwporażeniowej II

Stopień ochrony IPX0 IPX0

Emisja hałasu Lwa, [dB(A)] 81,3

Emisja hałasu Lpa, [dB(A)] 94,1

Niepewność pomiaru Kpa, Kwa [dB(A)] 3

Poziom drgań na rękojeści głównej [m/s2] <2,5

Niepewność K pomiaru drgań [m/s2] 1,5

Dopuszczalne warunki pracy: 20 minut. Stosować tylko w pomieszczeniach zamkniętych, o sprawnie działającej wentylacji. 

 

Użytkowanie urządzenia:

Nie należy pracować szlifierką wysięgnikową bez podłączenia jej do systemu odprowadzania urobku. Obrabiane powierzchnie gipsowo - kartonowe powinny być suche, bez wystających elementów (gwoździe, śruby i wszelkie inne obce detale zabudowy mogą uszkodzić krążek ścierny i tarczę szlifierki).

W przypadku konieczności obróbki powierzchni, które znajdują się wysoko (ściany, sufity) można dodatkowo zamontować przedłużkę szlifierki. 

Zaleca się, aby uruchamiać szlifierkę na najniższych obrotach. Dopiero po uruchomieniu maszyny należy zwiększyć obroty do pożądanej prędkości. Przestrzeganie tego zalecenia znacząco wydłuży żywotność Państwa szlifierki. Nie pozostawiać maszyny na biegu jałowym. Nie pozostawiać maszyny podłączonej do sieci bez dozoru. Po zakończeniu pracy obowiązkowo wyjąć wtyczkę z gniazdka. Nie przeciążać maszyny! Oświetlenie szlifierki nie uruchamia się automatycznie. Należy: włączyć oświetlenie przyciskiem znajdującym się przy latarce. Po zakończeniu pracy oświetlenie należy wyłączyć.

Nigdy nie należy uruchamiać maszyny w momencie kontaktu krążka ściernego z obrabianą powierzchnią. Dobrać prędkość obrotową wrzeciona szlifierki ustawiając pokrętłem regulacji odpowiednią prędkość. Pozwolić by maszyna osiągnęła pełne zadane obroty. Docisnąć lekko głowicę maszyny do obrabianej powierzchni i płynnymi ruchami rozpocząć szlifowanie parokrotnie przechodząc przez ten sam punkt na obrabianej powierzchni. Należy pamiętać, że efekt końcowy procesu szlifowania w znacznej mierze jest uzależniony od ziarnistości użytkowanego krążka ściernego. Najlepsze efekty szlifowania suchych powierzchni gipsowo-kartonowych uzyskuje się stosując krążki ścierne o ziarnistości 120 -240.

Wymieniać krążki ścierne, kiedy są zużyte. Zmieniać ziarnistość stosowanych krążków. Zaczynać pracę krążkami o mniejszej ziarnistości, a kończyć z drobnym nasypem. Każda wymiana krążka ściernego musi być dokonana przy odłączonej wtyczce szlifierki od gniazdka zasilającego. W czasie pracy dociskać lekko szlifierkę do obrabianej powierzchni.  Przekrzywienie głowicy lub jej lekkie uniesienie natychmiast spowoduje wydostawanie się pyłu gipsowego do pomieszczenia, a nie pochłonięcie go przez system odprowadzania urobku. W czasie pracy należy stosować okulary ochronne i maseczkę przeciwpyłową.

 

Opakowanie powinno zawierać:

1. Szlifierkę do powierzchni gipsowych DED7766 - 1 szt. w tym: 1. Głowica szlifierki, 2. Oświetlenie LED, 3. Turbina odsysająca urobek, 4. Wąż do usuwania urobku z głowicy, 5. Ramię szlifierki, 6. Uchwyt pomocniczy 1, 7. Regulator prędkości obrotowej, 8. Włącznik, 9. Uchwyt główny, 10. Nakrętka przedłużki, 11. Uchwyt pomocniczy 2, 12. Gniazdo przyłącza odciągu urobku, 13. Wąż do usuwania urobku, 14. Worek na urobek, 15. Zatrzask, 16. Silnik

2. Krążki ścierne - 6 sztuk

Waga 7
Ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym 1
Długość w centymetrach 135-180
Moc urządzenia 750
Średnica tarczy 225
Prędkość obrotowa (ew. zakres) 1000-1850
Waga: 7
Moc urządzenia: 750
Długość w centymetrach: 135-180
Prędkość obrotowa (ew. zakres): 1000-1850
Średnica tarczy: 225
Elektroniczna regulacja prędkości obrotowej
Rzep
LED
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie